VS87 - Klockargården, Vemdalen
Välkommen till denna unika lägenhet på Klockarfjället med ett fantastiskt läge för både längd- och utförsåkning. Här finner du en stor lägenhet med 12 bäddar och generösa sociala ytor samt tilltagna sovrum.Totalt fem sovrum samt ett sovloft med cirka 175 cm stå-höjd. Det unika är att det inte finns en enda våningssäng – istället två sovrum med enkelsängar och resten med dubbel! Ett av sovrummen, även kallat "brudkammaren", har egen balkong med väldigt fin utsikt.
Två badrum med WC, där det ena även har lägenhetens bastu. Vardagsrum och kök i öppen planlösning.
Husdjur är välkomna. Kan upplevas som något lyhörd.
Välkomna till Klockargården!
ALLMÄN INFO VID BOKNING!
Ni hyr stugan med självhushåll och tar med disktrasa, diskborste, maskindiskmedel, kökshanddukar och linne. Till de flesta husen med braskamin/öppenspis får man köpa till ved själv. Rengöringsmedel och städutrustning finns i stugan/lägenheten och ni städar huset enligt städprotokoll som ni får vid incheckning.
Ni får tillgång till stugan/lägenheten tidigast 16:00 ankomstdagen och lämnar senast 11:00 på avresedagen. Vid beställd slutstädning lämnar ni stugan senast 10:00. Slutstädning, hyra linneset, barnsäng och barnstol bokas vid bokningstillfället eller senast 2 veckor före ankomst.
HJÄRTLIGT VÄLKOMNA ÖNSKAR VI PÅ BOKAVEMDALEN.SE!
Visa på karta
Klicka på planerad vecka
VS87
Klockargården
Skrivet 2026-04-07 av John NylanderBekvämlighet: (4 av 5) Barnvänlighet: (3 av 5) | Generell standard: (4 av 5) Valuta för pengarna: (3 av 5) |
Klockargården
Skrivet 2025-12-31 av Johan ÖrnBekvämlighet: (4 av 5) Barnvänlighet: (4 av 5) | Generell standard: (4 av 5) Valuta för pengarna: (4 av 5) |
Klockargården
Skrivet 2025-02-07 av Paula KhalilBekvämlighet: (4 av 5) Barnvänlighet: (5 av 5) | Generell standard: (5 av 5) Valuta för pengarna: (4 av 5) |


VS87























