BJ90 - Blåbärskullen 3, Björnrike
Modernt boende med bastu och ski-in/ski-out, mitt i Björnrike.Välkommen till ett ljust och modernt boende med bästa läge, precis vid pisten! Här bor du med äkta ski-in/ski-out, perfekt för familjen eller vännerna som vill maximera skidsemestern.
Huset har 8 bäddar fördelade på tre sovrum, två med dubbelsäng och ett med två våningssängar. Det öppna köket och vardagsrummet skapar en social yta där ni kan umgås, laga mat och njuta av utsikten mot fjället.
Efter en dag ute i backen väntar bastu och fräscht badrum med dusch. Stilen är skandinaviskt ljus och inbjudande med stora fönster och moderna möbler.
Gångavstånd till allt Björnrike har att erbjuda, skidåkning, längdspår, restauranger och service.
Varmt välkomna till Blåbärskullen 3!
ALLMÄN INFO VID BOKNING!
Ni hyr stugan med självhushåll och tar med disktrasa, diskborste, maskindiskmedel, kökshanddukar och linne. Till de flesta husen med braskamin/öppenspis får man köpa till ved själv. Rengöringsmedel och städutrustning finns i stugan/lägenheten och ni städar huset enligt städprotokoll som ni får vid incheckning.
Ni får tillgång till stugan/lägenheten tidigast 16:00 ankomstdagen och lämnar senast 11:00 på avresedagen. Vid beställd slutstädning lämnar ni stugan senast 10:00. Slutstädning, hyra linneset, barnsäng och barnstol bokas vid bokningstillfället eller senast 2 veckor före ankomst.
HJÄRTLIGT VÄLKOMNA ÖNSKAR VI PÅ BOKAVEMDALEN.SE!
Visa på karta
Klicka på planerad vecka
BJ90
Blåbärskullen 3
Skrivet 2026-05-14 av Niclas KarlssonBekvämlighet: (4 av 5) Barnvänlighet: (4 av 5) | Generell standard: (3 av 5) Valuta för pengarna: (5 av 5) |
Blåbärskullen 3
Skrivet 2026-03-03 av Dan NordströmBekvämlighet: (5 av 5) Barnvänlighet: (5 av 5) | Generell standard: (5 av 5) Valuta för pengarna: (4 av 5) |


BJ90











